Caleb Caudle & The Sweet Critters
Caleb Caudle – en av USAs sterkeste låtskrivere live i Lille sal!
Med dype tekster, ektefølt nerve og et blikk for detaljer som få andre, er Caleb Caudle en av de mest spennende stemmene i amerikansk roots-musikk i dag. På det kritikerroste albumet Sweet Critters — produsert av John Paul White (The Civil Wars) og Ben Tanner (Alabama Shakes) — viser Caudle sitt unike talent for å skape sterke historier om forløsning, tap og håp.
Caudles sanger bærer preg av musikalske forbilder som Buddy Miller og Guy Clark, og hans samarbeid med artister som Elizabeth Cook, Allison Russell og Aoife O’Donovan har løftet uttrykket ytterligere. Albumet Sweet Critters fremhever Caudles enestående evne til å kombinere råhet og ømhet i låtskrivingen.
Han har stått på noen av de største scenene innen americana og country – Stagecoach, Americanafest, Merlefest – og varmet opp for legender som Marty Stuart, Steve Earle og Hayes Carll. Nå er han klar for en intim konsertopplevelse hos oss.
Dette er en kveld for deg som elsker ekte historier, store følelser og musikk med sjel.
