Oslo-filharmonien | Kort & klassisk: Britten og Sjostakovitsj
Gražinytė-Tyla | Rummukainen
Kort & klassisk: Senja Rummukainen er solist i Sjostakovitsjs første cellokonsert
Benjamin Britten skildrer havet og den dramatiske handlingen i operaen Peter Grimes i Four Sea Interludes. Sjostakovitsjs første cellokonsert ble skrevet for Mstislav Rostropovitsj og har siden blitt et av de sentrale verkene i cellorepertoaret. I denne konserten dirigerer Mirga Gražinytė-Tyla og Senja Rummukainen er solist i Sjostakovitsjs første cellokonsert.
Janine Jansen må trekke seg fra konserten av helsemessige årsaker. Fiolinkonsert nr. 1 blir derfor byttet ut med Cellokonsert nr. 1, med Senja Rummukainen som solist. I tillegg spilles også Four Sea Interludes av Benjamin Britten.
Program:
Benjamin Britten: Four Sea Interludes
Sjostakovitsj: Cellokonsert nr. 1
Senja Rummukainen, cello
Varighet ca. 1 t. inkl. konsertintroduksjon fra scenen
Pust før konsert - Pust og musikkopplevelser går hånd i hånd. Begge byr på erfaringer som tar oss med inn i sanselige landskap og inviterer oss til å lande i kroppen vår for å lytte og føle. Les mer og kjøp billett her: https://ofo.no/no/konserter/2026-10-14/pust-for-konsert-med-fredrik-fernando-austad
Hvorfor treffer musikk oss så ulikt? Og hva skjer når vi faktisk snakker om det vi hører? Oslo-filharmoniens lytteklubb lar deg finne ut av det sammen med andre. Tenk bokklubb, bare med musikk. Lws mer og kjøp billetter på https://ofo.no/no/konserter/2026-10-06/oslo-filharmoniens-lytteklubb