Oslo Konserthus | Foss vgs - Musikklinjen 50 år
Hold nede ctrl tasten og trykk + / - Hold nede cmd tasten og trykk + / -
AA

Foss vgs - Musikklinjen 50 år

Jubileumskonsert

Kjøp gavekort
Priser (inkl. bill. avgift) Voksen 380,- Student 230,- Honnør 230,- Barn u/16 år 230,- Ledsagerbillett 0,-
04mai
TidspunktPauseSalBilletter
Konserten starter presis* Slutt-tidspunkt er et estimat.

I 50 år har musikkelever fra Foss preget norsk musikk- og kulturliv, Skolen er blant de eldste og største musikklinjene i Norge - opprettet 1973 da deler av Lindemanns Legat dannet grunnlaget for Norges Musikkhøgskole og Musikkfagskolen på Foss.

Fosselever er bredt representert i ulike musikalske sjangre og kunstuttrykk, og i tillegg til de 180 elevene som går på linja i dag er vår alumni-liste lang. Fra musikklinjen på Foss ble opprettet så har skolen vært sentral i å rekruttere til landets høyere musikkutdannings-institusjoner, og våre elever bekler stillinger i profesjonelle orkestre og ensembler i inn -og utland. Mange har solide frilans- og solokarrierer innen klassisk, jazz, pop, rock, rap, folkemusikk, litteratur, scenekunst og massemedia, og enda flere av våre elever arbeider med pedagogisk virksomhet i kulturskoler, korps, på musikk dans drama-linjer og i høyere utdanning. Linjen gir generell studiekompetanse og vi ser at svært mange av våre tidligere elever tar med seg sin estetiske kompetanse inn i en rekke yrker, det være seg arkitektur, fotografi, kulturledelse, psykologi med mer.

For å markere jubileet inviterer vi til jubileumskonsert i Oslo konserthus lørdag 4. mai!

Her vil gjesteartister, som alle er tidligere elever ved musikklinjen på Foss, opptre sammen med nåværende elever og lærere.

Konferansier:
Henriette Steenstrup

Gjesteartister:

Lars Lillo-Stenberg
Øyvind Bjorå
Lars Andreas Aspesæter
Tine Thing Helseth
Anders Nilsson
Harpreet Bansal
Oddrun Lilja
Kajsa Sogn Balto
Hannah Storm
Eyvind Ringstad
Cecilia Lund Tomter
Kaia Rullestad Teigen
Susanna Wolff

med flere


Endelig program annonseres før påske


Medvirkende:
Nåværende elever og lærere

Dirigenter:
Morten Barrikmo
Marianne Lund
Elin Holmen Kurverud
Marius Tobias Hoven